Web Tasarım Nedir?

Web tasarım kişi ya da kurumların ürün ve hizmetinin tanıtımını yapabilmek için arama motorlarında çıkabilmesini sağlamak adına görsel veya metinlerin kullanılarak çeşitli kod bloklarının yapılması ile oluşturulmaktadır. Web sitelerinin yapılması işi Web developer yani web sitesi yapabilecek kodları bilen bir kişi bulmanız ya da web tasarım işi yapan kurum ile çalışmanız gerekmektedir.

Düzen: Web sitenizi ziyaret eden kişinin sitenizde aradığı bilgiyi kesin olarak bulabilmesi için web sitenizde kullanılan metin ve görsellerin gözü yormayacak ve kullanıcı dostu olması gerekmektedir.

Renkler: Sitenizde kullanılan renklerin Kurumsal kimliğinizi yansıtan renkleri seçmeniz bir bütün oluşturacağından dolayı web sitenizde renk bütünlüğünü yakalamanız önerilmektedir ancak renk seçini yaptıran kişinin isteklerine bağlıdır.

İçerik: Web sitenizde kullanmak istediğiniz içeriklerin metin yada görsellerin sitenizde sunduğunuz hizmet yada ürünlerinizin ilgili ve alakalı olması görsellerin kalitesinin yüksek olması müşterilerinizde bir merak uyandırması önemlidir. Bu nedenle seçtiğiniz görseller ve metinlerin göz alıcı ve kullanıcı dostu olması önem arz etmektedir.

Web Sitelerin Nasıl Olmalıdır?

Web sitelerinin Arama motorlarında ya da sosyal medyalarda daha aktif olarak çıkabilmesi için çeşitli işlemler vardır bu işlemlerin başında reklam ve SEO (Arama Motoru Optimizasyonu) işlemleri gelmektedir. Bir web sitesi yaptırmak istediğiniz zaman web sitesinin üst sıralarda çıkmasını sağlamak için Arama Motoru Optimizasyonu işlemine ihtiyaç duyulur bu işlem iç ve dış SEO olarak adlandırılmaktadır.

İç SEO Nedir?

İç SEO sitenizin yapılması işlemi devam ederken ya da bittikten sonra yayına alınmadan önce yapılması gereken işlemlerdir. H Tag kuralları, Alt tag kuralları, iç ve dış linkler gibi birçok kriter ile iç seonun doğru yapılması gerekmektedir. Örneğin Google Arama motoru sizin web sitenizin açılış hızının 5 Saniye ve altında olmasını ister bunun nedeni ise sitenizi ziyaret eden kişinin sayfa açılış hızı 5 saniyeden fazla ise daha sayfa yüklenirken sitenizden çıkması olmasıdır yani müşteri kaybetmenizdir.

Dış SEO Nedir?

Dış SEO sitenizi dış sayfalar üzerinden desteklenerek üst sıralara çıkarma işlemidir. Dışarıdan yapılan işlemler tamamen sizin isteğinize göre yapılmaktadır. Sitenizin yapıldıktan sonra başlanan bu işlemlerin başında sitenizin içeriklerinin dinamikliği sitenize gelen ziyaretçinin sitenizde daha uzun süre kalmasını sağlamak adına yapılacak olan işlemlerdir. Bu işlemlerin başında Blog yazıları veya Back link gibi etkileşimi arttıracak birçok kriter mevcuttur. Uzman kişilerden destek alarak yapılaması gerekmektedir.

 

Web Tasarımcı Seçimi Nasıl Olmalıdır?

Web tasarım yapan kişiler yada kurumlar ile çalışmaya başlamadan önce Freelance Web Tasarım işi yapan kişiler bulmanız yada web tasarım ajansları bulmanız gerekmektedir.

Freelance Web Tasarım işi yapan kişiler web sitenizi daha uygun maliyetle ve istediğinize göre yapmaktadır. Çok fazla fiyat farkı olacaktır ancak kesinlikle sözleşme yapmanızı ve dosyalarınını istemenizi önermekteyiz. Özel tasarım web sitesinin size maliteyi 1000 ₺ olacaktır web istediğiniz tüm düzenlemeler yapılmaktadır.

Web Tasarım Ajansı ile çalışmak isterseniz web sitenizin özel yada paket tasarım seçini yapmanızı söylenecektir. Paket tasarımlarda düzenleme hakkınız çok fazla sınırlıdır ve daha önceden yapılmış bir web sitesi olduğundan dolayı arama motorlarının son isteklerini karşılayamaz. Özel tasarımlarda ise İsteklerinize göre yapılmaktadır ancak çok fazla ücret çıkmaktadır Örneğin özel bir web sitesi 4500₺ civarından bir ücret ile başlanırken paket tasarımlar 2500 ₺ ücret ile başlanır.

Özel bir web sitesi yaptırmak için hemen Teklif Alabilirsiniz.